Taş Yünü Levha

Taş Yönü Levha
Bazalt mineralinin yüksek sıcaklıkta ergitilerek lif haline getirilmesiyle üretilen, %97 oranında doğal elyaf içeren taşyünü yalıtım malzemesidir. Isı yalıtımı yanında ses yalıtımı yapabilmesi ve yanmazlığıyla yapılar için; yüksek sıcaklık dayanımı, yangına dayanıklı tipleri ve farklı yoğunluklardaki geniş ürün gamıyla tesisat ve endüstriyel uygulamalar için ideal bir yalıtım malzemesidir.
ARA BÖLME LEVHASI Bina içinde ısı ve ses yalıtımı için kullanılan yanmaz, su itici katkılı, uzun ömürlü taş yünü levhalarıdır.
Kullanım Alanları: Mertek arasında, mertek altında, asma tavanlarda, çatı arası döşemelerde, ahşap döşeme arasında, asansör boşluklarında, ara bölme duvarlarda ve dış duvarların içten yalıtımında kullanılır. Uygulama: Taşıyıcı konstrüksiyonlar ve bölme duvarlar arasına yerleştirilerek ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlanır. Yoğunluk: 40-50kg/m³
DIŞ CEPHE LEVHASI Yapılarda ısı ve ses yalıtımı için kullanılan yanmaz, su itici katkılı, uzun ömürlü, çürümez taşyünü levhalardır.

Kullanım Alanları:
Giydirme cephelerin ısı ve ses yalıtımında kullanılır. 
Uygulama:Ankalaj ekipmanları sayesinde cephe yüzeylerinde taşıyıcı profiller arasına uygulanır. Pimler sayesinde cephe

Duvarına monte edilir. Yoğunluk: 50kg/m³
KLİMA LEVHASI Bir yüzü alüminyum folyo kaplı taşyünü plakadır.
Kullanım Alanları:Klima ve havalandırma kanallarında kullanılır. Uygulama:Uygulama yapılacak alanlara pimlerle tutturulur.
SANAYİ LEVHASI Endüstriyel alanlarda 760°C’ye kadar olan sıcaklıklarda ısı, ses ve yangın yalıtımında kullanılan levhalardır.
Kullanım Alanları:Çelik konstrüksiyonlarda, proses ekipmanlarında, sanayi tesislerinde ve hazır panel uygulamalarında kullanılır. Uygulama:Levhalar uygulama alanlarına pimlerle tutturulur veya taşıyıcı profiller arasına yerleştirilir. Üzeri sac ve benzeri örtülerle kaplanır.
YALITIM LEVHASI Bina yalıtımlarının değişik detaylarında kullanılan taşyünü levhadır. İstenildiği takdirde cam tülü veya alüminyum folyo kaplı olarak imal edilebilir.
Kullanım Alanları:Dış duvarların iç yüzeylerinde, ara bölme ve komşu duvarlarda ve merdiven ve asansör boşluklarında kullanılır. Uygulama:Levhalar yapıştırma ve çivileme metoduyla uygulanmaktadır.
YÜZER DÖŞEME LEVHASI Binalarda ısı, ses ve yangın yalıtımı için kullanılan yanmaz, kaplamasız, uzun ömürlü taşyünü levhalardır.
Kullanım Alanları:Kat aralarında, açık geçit üzeri döşemelerde ve binaların zemin döşemelerinde kullanılır. Uygulama:Zemin rutubete karşı yalıtımlı hale getirildikten sonra levhalar serbest olarak döşenir. Şap döküldükten sonra istenilen döşeme kaplaması ile uygulama tamamlanır.
TERAS ÇATI LEVHASI Konvansiyonel çatılarda ısı ve ses yalıtımı için kullanılan yanmaz, su itici katkılı, uzun ömürlü, çürümez taşyünü levhalardır.
Kullanım Alanları:Metal ve ahşap çatıların ısı yalıtımında ve su yalıtım membranlarının altında kullanılır. Uygulama: Isı yalıtım kalınlığına göre bir veya birkaç kat uygulanabilir.
MANTOLAMA LEVHASI Yapıların dış cephelerinde mantolama amacıyla kullanılan, yanmaz, su itici katkılı, yüksek yoğunlukta üretilmiş taşyünü levhalardır. 
Kullanım Alanları:
Giydirme cephelerin ısı, ses ve yangın yalıtımında kullanılır. Uygulama: Levhalar çimento bazlı yapıştırma harcı kullanılarak yapıştırılır.