Rufoline

Rufoline alaturka kiremitlerle kaplı çatılar için tasarlanmış özel bir su yalıtım levhasıdır. Geleneksel çatılarda olduğu kadar modern mimaride de geniş bir kullanım alanına sahip olan alaturka kiremitler Rufoline kiremit altı levhasıyla bütünleşirler. Rufoline, TS 3457 standardında "TİP II" olarak belirtilen orta boy alaturka kiremitler ile tam uyumludur. Bu kapsamda Onduline Avrasya'nın ürettiği Alaturka kiremit de Rufoline'in sağladığı tüm avantajların en iyi tamamlayıcısıdır.
Alaturka kiremit kaplı çatılar için de esas olan havalandırma 87 cm² /m olulk altı boşluğun sahip Rufoline levhalarıyla en iyi şekilde sağlanır.Rufoline alaturka kiremitleri 3 noktadan destekler. Kiremitler üzerine basıldıklarında oynamaz, kırılmaya karşı bir kat daha iyi korunurlar.Ayrıca Rufoline ile kiremit araları şaşmaz biçimde eşitlenir.İstenildiğinde kiremitleri özel kancalarla bağlamak mümkündür, üstelik kancaları tespit ederken su geçirimsizliğine hiçbir zarar verilmez.
Rufoline dik çatılarda da alaturka kiremit kullanılmasına olanak sağlar. Aralıklı döşenmiş tahtalar üzerine kaplanabilen Rufoline ile kaplama tahtası maliyetinden %70'in üzerinde tasarruf elde edilir. Ayrıca bu uygulama şekli alaturka kiremitlerin bini kayıplarını da en aza indirir.

EN:  200 cm
BOY:1,77 m²/adet
Net Kaplama Alanı: 3,3 kg/m²
Ağırlık: 5,8 kg/adet
Oluk Yüksekliği:2,6 cm
Oluk Sayısı:11 oluk/levha