ELASTOMERİK ESASLI SU YALITIMI
Tanımı:
Elastomerik reçine esaslı, tek bileşenli, süper elastik su yalıtım malzemesi

Kullanım Alanları:
Islak hacimli yüzeylerde, meyilli teras çatılarda, silo depo ve binaların dış cephelerinde, betonarme, galvaniz sac, poliüretan köpük, çinko ve PVC saçak, gizli dere yüzeylerinde elastik su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

Genel Özellikleri:
Düşük sıcaklıklardaki esnekliği sayesinde uzun ömürlü çatlama direnci.Dolu etkisine dayanıklık (teraslar için önemli).Zor yüzeylerde bile çok iyi aderans.Karbonatlaşmaya karşı çok iyi koruma.Göllenmiş su geçişine karşı çok iyi direnç.Fırça veya rulo ile direkt uygulanır.Üzeri boyanabilir ve seramik ile kaplanabilir.

Yüzeyin Hazırlanması:
Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam ve kuru olmalı, zayıf parçalar yüzeyden uzaklaştırılmalı.Nemli yüzeylere uygulama yapılmaz. Yüzey çok tozuyan bir yüzey ise TEKNOLATEX ile önceden astar kat atılmalıdır.

Uygulama:
Çok nemli ve/veya çok sıcak havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır.Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak astar TEKNOMER 300 %50 su ilave edilerek, astar katın kurumasından sonra Teknomer 300 rulo veya fırça ile tüm yüzeye 2 kat olarak uygulanmalıdır.Birinci kat kuruduktan sonra ikinci kat birinciye dik doğrultuda uygulanmalıdır.Katlar arasında en az 5 saat beklenmelidir (Belirtilen süreler 23 °C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır).

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

RENK

Beyaz

ORTAM SICAKLIĞI

+5°C - +35°C

MEKANİK MUKAVEMET KAZANMA SÜRESİ

5 Gün

YOĞUNLUK

1,45 ± 0,05

SU GEÇİRİMSİZ HALE GELME SÜRESİ

7 gün

KATLAR ARASINDA BEKLEME SÜRESİ

5 Saat

YÜZEY KORUMA SÜRESİ

4-5 Saat

SARFİYAT

1-1.5 kg ./m2

SON MUKAVEMETİNE ULAŞMA SÜRESİ

14 Gün

ELASTİKİYET

%250

UV DAYANIMI

Var

SU GÖLLENMESİNE DİRENÇ

Var

SICAKLIK DAYANIMI

(- 30°C ) - (+120°C )

AMBALAJ

20 kg. lık plastik kovalarda

RAF ÖMRÜ

Kapalı orijinal pakette, kuru ve serin ortamlarda üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.Ambalaj ağızı kapalı tutulmalıdır.